Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz.
Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí.
Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvézt výtahem do druhého patra.
Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.
Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů.
Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.
Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).
Nenechte se zmást historickým maximem
Udržujete si alespoň malé povědomí o světě investic? Staráte se o své finanční zdraví a investujete? Pak jste si zajisté kolikrát položili otázku, jestli se vyplatí držet část portfolia ve zlatě. Jak na tom tento drahý kov bude do budoucna?
Ačkoliv je přesně v tuto chvíli investiční zlato (investičné zlato) pěkně vysoko, z dlouhodobého hlediska opravdu ještě nepředvedlo svůj plný potenciál. Světoví analytici tvrdí, že v dalších dekádách překoná současnou cenu klidně i několikanásobně.
Důvod je prostý – jednoho dne se vytěží všechno zlato na světě. To se o poptávce říct nedá. Žlutý kov je totiž extrémně důležitý pro velkou řadu průmyslových odvětví, stejně jako zdravotnictví, vývoj, vědu a podobně. Zároveň se o něj zajímají miliony investorů, ale i celé státy.
V následujících desítkách let tedy jeho hodnota s velkou pravděpodobností vyroste ještě o pořádný kus výše. Bavíme se samozřejmě o fyzickém zlatě v podobě slitků/cihliček. To je mnohem bezpečnější než čísla na internetu, akcie zlatých firem a podobně.
Češi si nevyrábí vlastní slitky
Žádná česká mincovna nevyrábí zlaté slitky ani cihličky. Z toho důvodu veškeré takové produkty dovážíme ze zahraničí (primárně ze Švýcarska). Přesně proto u nás existuje ohromné rozpětí v cenách úplně stejných kusů. Jen u nejmenších gramových slitků se rozdíl pohybuje v řádu klidně i 400 Kč. U těžších produktů je rozdíl ještě znatelnější.
Nyní si představte, že do žlutého kovu investujete například po dobu dvaceti let (naprosto běžný interval pro dlouhodobou investici). Pokud budete po celý čas nakupovat draze, vyhodíte z okna klidně i přes sto tisíc korun.
Co z toho plyne? Rozhodně porovnávejte různé nabídky na českém trhu. Vždy si vybírejte jen tu nejvýhodnější.